Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wycieczka do Cottbus

W dniu 15.12.2017 r. uczniowie klas siódmych SP i gimnazjalnych uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Cottbus.
Miejscowość ta jest znana z przepięknego Parku Branitz ze słynnymi piramidami na niewielkim jeziorze i zamku Księcia Pũcklera.
W Hornow odwiedziliśmy manufakturę czekolady CONFISERIE FELICITAS, gdzie powstają ręcznie wykonane czekoladowe „dzieła sztuki”. Po degustacji czekolady i obejrzeniu filmu o produkcji czekolady i historii zakładu. mieliśmy okazję własnoręcznie udekorować czekoladowe pamiątki. Każdy z nas mógł też zaopatrzyć się w czekoladowe łakocie sprzedawane w firmowym sklepie.
W Planetarium w Cottbus wzięliśmy udział w seansie „Ferne Welten – fremdes Leben?” o możliwych formach życia na odległych planetach.
Punktem kulminacyjnym naszej dorocznej wycieczki do Niemiec był WEIHNACHTSMARKT. To tu – na tradycyjnym jarmarku świątecznym  - poczuliśmy klimat zbliżających się świąt. Nad niskimi kramami górowała Riesenrad – ogromna karuzela w formie diabelskiego młyna. Na jarmarku nie zabrakło też wysokiej, drewnianej szopki. Stragany z ozdobami choinkowymi, piernikami, kandyzowanymi i oblanymi czekoladą owocami, grillowaną kiełbasą, pieczonymi kasztanami i świątecznymi prezentami wprowadziły nas w świąteczny nastrój, więc wieczorem wróciliśmy do Gorzowa w wyśmienitych nastrojach.

PC150078PC150098
PC150113PC150115

Więcej zdjęć w grudniowej galerii

Aktualności


strony www strony www strony www strony www strony www