Projekt Postaw na Ziemię w eTwinning

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wlkp. przystąpił do programu eTwinning, który jest częścią Erasmus+. To bezpłatna platforma dla nauczycieli w Europie pozwalająca na nawiązywanie kontaktów, współpracę przy projektach i dzielenie się pomysłami.

Udział w pracach platformy nasza szkoła zainicjowała uczestnictwem w projekcie Postaw na Ziemię. Nauczyciel bibliotekarz Maja Wilczewska, wraz z uczniami z klasy 6 A p. Elizy Węsławskiej, przez najbliższe dwa miesiące będą wspólnie zastanawiać się, nad tym co jest największym zagrożeniem dla naszej planety i jak możemy jej pomóc.
Stworzymy eko-poradnik i quizy, wybierzemy najciekawszy projekt eko-logo koszulki i napiszemy międzyszkolny list do Ziemi. Dzięki naszym wspólnym zadaniom przygotujemy się do świętowania międzynarodowego dnia Ziemi.

W projekcie bierze udział 34 szkół z całej Polski.

etwinning-zsms

strony www strony www strony www strony www strony www strony www