Pokaźny dorobek medalowy zawodników KS Admira w czasie wakacji 2017

Zawodnicy KS Admira uczęszczający do Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wielkopolskim w okresie wakacji 2017 wzięli udział w trzech imprezach rangi mistrzowskiej, w których zdobyli łącznie 10 medali (4 złote – 2 srebrne – 4 brązowe). Przed nami jeszcze jedna impreza a mianowicie Mistrzostwa Polski Młodzików w Poznaniu (1-3 września 2017), w której również weźmiemy udział z nadziejami na dobry występ.

Pierwszą imprezą w której wziął udział Nasz zawodnik były Mistrzostwa Europy w Maratonie Kajakowym w portugalskiej miejscowości Ponte de Lima (30 czerwca – 2 lipca 2017). Wystąpił w nich Fryderyk Fulko, który wystartował w dwóch konkurencjach K-1 22,6 km Juniorów gdzie zajął 14 miejsce oraz w K-1 26,2 km U-23 (przypomnijmy ze jest jeszcze juniorem) gdzie zajął 16 miejsce. Zaznaczyć jednak trzeba, że było to jego pierwsze tak duże regaty i jak powiedział sam zawodnik nie pokazał tego na co go było stać.

Drugą imprezą w której wzięli udział Nasi zawodnicy były Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym w Gorzowie Wielkopolskim (7-9 lipca 2017). Wystąpili w nich wszyscy uczniowie liceum, gimnazjum oraz 6 klasy szkoły podstawowej Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wlkp. a najlepszy występ zanotował uczestnik Mistrzostw Europy Fryderyk Fulko. Wygrywając w kategorii juniorów zarówno jedynkę jak i dwójkę wraz z Łukaszem Potocznym potwierdził słuszność jego występu w europejskim czempionacie. Zaznaczyć również trzeba, że dodając medale zdobyte przez seniorów i weteranów Klub Sportowy Admira zwyciężył w klasyfikacji Mistrzostw z dorobkiem 4 złotych i 2 srebrnych medali.
Wyniki poszczególnych uczniów Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego:
Złoty medal
Holecki Kacper – K-1 23,2 km Juniorów
18 miejsce
Ferensztajn Paweł – K-1 15,8 km Juniorów Młodszych
Zdjęcie użytkownika Polski Związek Kajakowy.

Trzecią imprezą w której wzięli udział Nasi zawodnicy były Mistrzostwa Polski Juniorów i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w Bydgoszczy (3-6 sierpnia 2017). Wystąpili w nich wszyscy uczniowie liceum oraz 3 i 2 klasy gimnazjum Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wlkp. zdobywając 7 medali (2 złote – 1 srebrny – 4 brązowe) Najlepszy występ zanotowała uczennica 3 klasy gimnazjum Luiza Durka, wygrywając w kategorii juniorek młodszych dwójkę na dystansie 500m wraz z siostrą Klaudią oraz zdobywając brązowy medal w jedynce na tym samym dystansie. Jej dobry występ zaowocował, podobnie jak u Tomka Szypiórkowskiego, powołaniem do reprezentacji kraju na Puchar Nadziei Olimpijskich który odbędzie się w czeskich Racicach. Zaznaczyć również trzeba, że Klub Sportowy Admira zajął bardzo wysokie 4 miejsce w klasyfikacji punktowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  z dorobkiem 61 pkt. (do 3 miejsca zabrakło 1 pkt.) .
Wyniki poszczególnych uczniów Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego:
Złoty medal
Durka Klaudia, Durka Luiza – K-2 500m Juniorek Młodszych