Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Komunikat w sprawie rekrutacji dla klas IV oddziałów klas sportowych w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wielkopolskim

W dniu 13.04 o godzinie 10 odbędą się na sali gimnastycznej ZSMS testy sprawności fizycznej dla celów rekrutacji do 4 klas oddziałów sportowych w dyscyplinach: kajakarstwo, lekka atletyka, pływanie, piłka wodna, wioślarstwo. W trakcie testów odbędą się standardowe zadania oceniające zdolności motoryczne w ramach Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej (MTSF). Będą to następujące testy:
1. Bieg 50 m – próba szybkości:

  • wykonanie- na sygnał „na miejsca” testowany staje nogą wykroczną za linią startową w pozycji startowej wysokiej. Następnie na sygnał „start” biegnie jak najszybciej do mety.
2. Skok w dal z miejsca- próba mocy (siły nóg):
  • wykonanie- testowany staje za linią, po czym z jednoczesnego odbicia obunóż wykonuje skok w dal na odległość do piaskownicy lub na materac.
3. Wytrzymanie w zwisie na drążku- próba siły rąk i barków:
  • wykonanie- z podstawionego krzesła badany przechodzi do zwisu nachwytem o ramionach ugiętych. Dłonie powinny znajdować się na szerokości barków. Na sygnał „start” zaczyna się próba zwisu i trwa aż do zmęczenia. Podbródek w czasie trwania testu powinien znajdować się wyraźnie nad drążkiem;
4. Bieg zwinnościowy (4x10m):
  • wykonanie- na sygnał „na miejsca” badany staje na linii startu. Na komendę „start” biegnie do drugiej linii (odległość 10 m), podnosi z niej klocek, po czym wraca na linię startu, gdzie kładzie klocek (klocek nie może być rzucony). Następnie biegnie po drugi klocek i wracając kładzie go ponownie na linii.
5. Skłony w przód z leżenia tyłem- próba siły mięśni brzucha:
  • wykonanie- badany leży na materacu z rozstawionymi na szerokość 30 cm stopami i kolanami ugiętymi pod kątem prostym. Ręce splecione na karku. Testowanemu pomaga partner, który przytrzymuje stopy tak, aby nie odrywały się od podłoża. Na sygnał „start” badany wykonuje skłony w przód dotykając łokciami kolan, następnie wraca do pozycji wyjściowej, ćwiczenie trwa 30 sekund.
6. Skłon tułowia w przód- siła gibkości:
  • wykonanie- badany staje na ławce gimnastycznej tak, aby palce stóp obejmowały jej krawędź, stopy zwarte, kolana wyprostowane. Następnie badany wykonuje skłon w przód, zaznaczając jak najniżej palcami rąk ślad na podziałce.
 
Uwaga.
Kandydaci do piłki wodnej i pływania biorą w tym samym dniu o godzinie 12 na obiektach CRS Słowianka w testach sprawności specjalistycznej tj., pływanie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym, gdzie zostaną poddana ocenie technika.
To wszystkich wymienionych testów sprawności niezbędne jest posiadanie przez dzieci właściwego stroju sportowego.

Aktualności


strony www strony www strony www strony www strony www