40 lat SP11

000jubileusz

„NA TRADYCJACH PRZESZŁOŚCI, BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ …”
JUBILEUSZ 40 – LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 11 IM. K. K. BACZYŃSKIEGO

W piątek 21 października 2016 roku Szkoła Podstawowa nr 11 im. K.K. Baczyńskiego w Gorzowie Wielkopolskim obchodziła 40-lecie istnienia.

Oficjalne obchody rozpoczęła msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem  ks. Andrzeja Tomysa.

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 11 pani dyrektor Katarzyna Piechota przywitała gości. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania uczcili minutą ciszy zmarłych absolwentów i pracowników szkoły.

Jubileusz uświetniła część artystyczna, której myślą przewodnią były słowa: "Na tradycjach przeszłości, budujemy przyszłość…” przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 i jej absolwentów.  Przypomniano historię placówki oraz sukcesy dydaktyczne i sportowe uczniów. Święto szkoły uatrakcyjniły prezentacje talentów teatralnych i tanecznych – zespołów Aluzja i Buziaki. W trakcie uroczystości odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej, których wprowadzili absolwenci z roku 1976.

W obchodach  uczestniczyli zaproszeni goście: byli dyrektorzy – pan Edward Mazur, pani Maria Świerczyńska, pan Jacek Kiecana, emerytowani nauczyciele i absolwenci. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty i instytucji oświatowych, którzy ciepło i serdecznie wypowiadali się o placówce, gratulowali jubileuszu i podkreślali zaangażowanie i pasję nauczycieli.

Nieodłącznym elementem każdych urodzin, oprócz zaproszonych gości, życzeń, prezentów, jest tort urodzinowy, na którym  dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 11 uroczyście zapalili urodzinowe świece. Wielu wzruszeń dostarczyło wszystkim uczestnikom jubileuszu spotkanie nauczycieli z absolwentami oraz koleżankami i kolegami z dawnych klas. Kroniki klasowe i dawne zdjęcia przywoływały wspomnienia zdarzeń, które bezpowrotnie minęły, ale kojarzą się z tym, co najlepsze: młodością, szkołą, przyjaźnią i beztroską.

Jubileusz 40-lecia Szkoły Podstawowej nr 11 to nie tylko sentymentalny powrót do przeszłości, ale znakomita okazja do pokazania aktualnie uczącym się, że to oni tworzą historię szkoły. Muszą czuć się za nią odpowiedzialni zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości jako jej absolwenci.

Obchody z okazji 40–lecia Szkoły Podstawowej nr 11 przeszły do historii szkoły.

Pobierz folder wydany z okazji Jubileuszu SP11:

Listy gratulacyjne:
gratulacje3gratulacje1gratulacje2gratulacje4gratulacje5