26. Międzynarodowy Meeting Pływacki Saint Dizier 2017

W dniach 20-22 października uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego – zawodnicy MKP Słowianka – startowali w 26. Międzynarodowym Meetingu Pływackim Saint Dizier 2017 (Francja). W zawodach brało udział 17 ekip z różnych krajów Europy i świata (Algieria, Niemcy, Belgia, Białoruś, Hiszpania, USA, Włochy, Węgry, Łotwa, Holandia, Luksemburg, Wielka Brytania, Słowenia, Szwajcaria, Turcja, Polska i Francja).

Nasza najstarsza grupa (Wiktoria Skowrońska, Agata Miciak, Ala Czepulanis, Oliwer Chyczewski, Jakub Szymanowski, Jakub Kowalski, Paweł Malinowski, Jakub Malinowski, Kacper Biskupski, Jakub Górski, Jakub Szczepanowski, Janek Łochiński, Jakub Olek, Dominik Papis i Patryk Kulczycki) godnie reprezentowała Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego.

W pierwszym dniu zawodów Jakub Szczepanowski wywalczył dwa złote medale: na dystansie 200 m st. klasycznym (2:20.83) oraz 50 m st. klasycznym (29.53). Na dystansie 50 m pobił swój rekord życiowy i rekord meetingu! Nasza żabkarka Wiktoria Skowrońska wywalczyła II miejsce na 50 m st. klasycznym w kategorii 15-16 lat z wynikiem 0:32,48 i VII m-ce w kat. Open. Wiktoria startowała w wieczornym pływackim show obok takich gwiazd światowego pływania jak Mireia Belmonte, Fanny Lecluyse, Dominika Sztandera, Africa Zamorano, Alicja Tchórz czy Kimberly Buys.

W drugim dniu Agata Miciak wywalczyła II miejsce na dystansie 200 m st. dowolnym (2.09,09), Wiktoria Skowrońska była trzecia na 100 m st. klasycznym (1.12,52), Jakub Szczepanowski wygrał wyścig na 100 m st. klasycznym (1.05,06), ustanawiając kolejny rekord meetingu, a Jakub Szymanowski uplasował się na trzeciej pozycji na dystansie 200 m st. motylkowym (2.17,97). Pozostali zawodnicy także pokazali się z dobrej strony, bijąc swoje rekordy życiowe. Wszystkim zawodnikom oraz trenerowi Arturowi Łopacińskiemu serdecznie gratulujemy!

csm_affiche-2017-meeting-natation-saint-dizier_032c1236975Resized_20171022_194814_1508694539314