Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

04-07.07.2018r. Poznań - Mistrzostwa Polski Seniorów, Regaty Eliminacyjne Seniorów

W pierwszych dnia lipca w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów, które były jednocześnie Regatami Eliminacyjnymi do Mistrzostw Świata Seniorów. Niestety w tym roku nie udało się zdobyć żadnego medalu, ale w zasięgu były aż 3-4 medale.

Bardzo blisko zdobycia medalu była K-2 na 500 m /W. Chrząszcz i D.Wawer/ na 500 m oraz P. Korsak na K-1 500 m którzy w tych konkurencjach zameldowali się minimalnie na IV pozycjach. Pomimo iż nie udało nam się zdobyć medali i tak możemy być zadowoleni. Indywidualne starty naszych zawodników pozwoliły zakwalifikować się do Reprezentacji Narodowych.

Przemysław Korsak wreszcie został dostrzeżony przez trenera Kadry Narodowej Seniorów i zakwalifikował się na sierpniowe Mistrzostwa Świata Seniorów, które odbędą się na wymagającym torze kajakowym w Portugalskim Montemor-o-Velho, a Wojciech Chrząszcz zakwalifikował się do Akademickich Mistrzostw Świata, które odbędą się również w sierpniu na Węgrzech w miejscowości Szolnok. Zarówno Wojtek jak i Przemek są absolwentami Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego.

W Mistrzostwach Polski Seniorów udział wziął również nasz utalentowany junior młodszy Dominik Wawer również uczeń ZSMS Gorzów, który wraz z Wojtkiem Chrząszczem wystartował w K-2 200, K-2 500 i K-2 1000 m. Pomimo tak młodego wieku wraz z Wojtkiem otarł się dwa razy o podium. Szczególnie w konkurencji K-2 500 m gdzie brązowy medal przegrali na ostatnich metrach zajmując IV miejsce. Poszczególne miejsca zajęli:

IV miejsce

  1. Przemysław Korsak – K-1 500 m
  2. Wojciech Chrząszcz – Dominik Wawer – K-2 500 m
V miejsce
  1. Przemysław Korsak – K-1 1.000 m
  2. Wojciech Chrząszcz – Dominik Wawer – K-2 1.000 m
VI miejsce
  1. Przemysław Korsak – K-1 200 m
VII miejsce
  1. Wojciech Chrząszcz – Dominik Wawer – K-2 200 m
III miejsce FB
  1. Wojciech Chrząszcz – K-1 1.000 m

Aktualności


strony www strony www strony www strony www strony www